Folie poliolefinowe

Folia poliolefinowa

Poliolefina jest wysokiej jakości wielowarstwową folią termokurczliwą, charakteryzująca się wysoką przeźroczystością , połyskiem oraz bardzo dobrymi właściwościami kurczliwymi.

Atutem folii poliolefinowej  jest jej wytrzymałość mechaniczna.  W przypadku poliolefiny można  z powodzeniem używać folii o znacznie niższych grubościach niż w przypadku innych materiałów opakowaniowych co pozwala znacznie obniżyć koszty  finalnego produktu.

Poliolefina polecana jest do pakowania  produktów, gdzie oprócz funkcji ochronnej  znaczenie mają walory estetyczne opakowania.  Nadaje się do pakowania zarówno produktów o regularnych jak i nieregularnych kształtach np. pudełek, puszek, artykułów papierniczych, świec, zabawek, kosmetyków, bombonierek, płyt CD i DVD, artykułów dekoracyjnych itp. Doskonale nadająca się do pakowania produktów zarówno przemysłowych jak i spożywczych, w tym między innymi pieczywa, owoców, warzyw, wyrobów cukierniczych.

Poliolefina  zachowuje znaczną kurczliwość w stosunkowo niskich temperaturach, stąd z powodzeniem może być stosowana do pakowania mrożonek.

Folia poliolefinowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, gdyż nie zawiera szkodliwych substancji, które mogłyby  przedostać się do opakowanego produktu. jest bezwonna i bez smaku, dzięki czemu nie wpływa na naturalny smak i zapach zapakowanej żywności.

Spełnia wymagania przemysłu spożywczego


Folia poliolefinowa  jest folią ekologiczną. Po zużyciu w 100 % przeznacza się ja do recyklingu. Podczas procesu zgrzewania oraz utylizacji nie są emitowane do atmosfery żadne szkodliwe opary.

Nasze folie doskonale sprawdzają się zarówno w pakowarkach ręcznych , półautomatycznych  jak i w pełni automatycznych, bardziej skomplikowanych i wydajnych maszynach przemysłowych.