Maszyny i urządzenia

Owijarka Siat One Wrap

Owijarka Onewrap


One Wrap to pionowa, półautomatyczna owijarka palet folią stretch lub siatką wyprodukowana przez włoską firmę SIAT. Maszyna dostępna jest w kilku wariantach, różniących się ilością dostępnych funkcji. Model One Wrap z głowicą M wyposażony został w łatwy w obsłudze panel sterowania, zapewniający szybki dostęp do wszystkich ustawień parametrów owijania ładunku. Naciąganie folii w tym modelu realizowane jest poprzez hamulec mechaniczny. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w przypadku standardowej foliistretch oraz folii wstępnie rozciągniętej pre-stretch.

Dostępna jest również wersji bez rampy z możliwością bezpośredniej paletyzacji

Owijarka Siat OneWrap prestretch bez rampy

Owijarka wyprodukowana jest we Włoszech przez włoską firmę SIAT, która jest trzecią największą firmą w Europie specjalizującą się w produkcji owijarek do palet
Urządzenie z racji posiadania elektro-magnetycznego hamulca do naciągu folii jest wygodniejsze od urządzeń z mechanicznym naciągiem. Przeznaczone jest dla firm, którym zależy na zakupie taniego urządzenia genereującego spore oszczędności.

Półautomatyczna maszyna pakująca

Półautomatyczna maszyna pakująca przeznaczona jest do pakowania taśmą polipropylenową (PP) różnych pakunków. Praca z maszyną jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić paczkę na stole i opasać ją dookoła taśmą wkładając jej koniec do specjalnej szczeliny. Maszyna automatycznie taśmę naciąga, zgrzewa, ucina i przygotowuje ją do następnego cyklu. Maszyna automatycznie wyrzuca określoną ilość taśmy przed każdym cyklem. Naciąg taśmy może być płynnie regulowany do 65 kg. Wydajność maszyny: około 24 cykli na minutę.

Automat zgrzewający taśmę TP-6000 CE

Automat pakujący TP 6000CE to jedna z najpopularniejszych wiązarek automatycznych. Charakteryzuje się prostą obsługą, dużą niezawodnością i trwałością. Może być stosowana jako pojedyncze stanowisko do pakowania lub po odpowiednim przystosowaniu do pracy w liniach technologicznych. Operator maszyny naciska klawisz lub pedał sterujący, a pozostałe czynności maszyna wykonuje automatycznie. Automat TP-6000 znakomicie sprawdzi się tam gdzie występuje potrzeba pakowania dużej ilości paczek. Jest to najszybsza forma spinania taśmą. Dodatkowymi atutami jest brak elementów potrzebnych do łączenia taśmy (taśma spinana jest za pomocą zgrzewu) oraz brak odpadów taśmy.
W zależności od wielkości pakowanego ładunku dostępne są różne wielkości ramy:
850 x 600 mm – standard
1050 x 600 mm
1250 x 600 mm